Nepravděpodobnostní parodie na weblog, od Petra Brinčeka, věnovaná převážně-nevážně sportovním aktivitám pod širým nebem, čili outdooru. Stručně: lezení na skalkách, lezení ledů, lezení v horách, turistika, cyklistika čili horské kolo (mtb), v zimě určitě snowboard (snb) a v neposlední řadě závody, hlavně triatlon, kterých se taky jako amatér občas účastním. Některé pseudointelektuální články bych také rád věnoval recenzím, kterých je dle mého souzení na českém internetu stále málo. Více o mně a tomto webu po kliknutí na odkaz - About. Vzkaz pro češtinomily - mám vás rád ...


Tipy na vánoční dárkyProč si na vánoce nepořídit kvalitní čtivo, mapu do oblastí kam se chystáme, nebo kvalitního průvodce? V následující nabídce přináším nabídku zajímavých knih, které trh přináší. Jedná se buďto o novinky nebo bestsellery, které nějaký ten pátek již na trhu jsou, ale jsou stále velmi žádané.

Knihy od cestovatelů pro cestovatele

Cesty a návraty – Miroslav Šmíd
Datum vydání: 2008
Autor: Miroslav Šmíd a další
V záři 1993 Míra Šmíd zahynul v kalifornských Yosemitech. Žádný z tisíců plánů, které mu vířily v hlavě, už neuskutečnil. V Policích nad Metují, doma, zanechal své deníky, spousty rukopisných poznámek, nevydaných i publikovaných článků. Po jejich využití vznikla tato kniha Cesty a návraty – Miroslava Šmída.
Cena: 290,– Kč

Klára Poláčková – Himálajský deník
Datum vydání: 2008
Autor: Klára Poláčková
Klára Poláčková se šestnáct let po vůbec prvním úspěšném českém výstupu na Mt. Everest (8 848 m n.m.) v květnu 2007 stala první Češkou na himálajském vrcholu světa. V této vizuálně atraktivní knize máme možnost zblízka sledovat přípravy předcházející tomuto náročnému sportovnímu výkonu.
Cena: 219,– Kč

Třetí Everest – poznání bolí
Datum vydání: 2007
Autor: Pavel Bém a Rudolf Švaříček
Velmi čtený bestseller a velmi pěkná kniha Pavla Béma, která popisuje jeho asijské dobrodružství – Nepál, Tibet, Bhútán, Indie. Kniha Třetí Everest obsahuje film na DVD Okno do nebe, který Pavel Bém uvedl např. na horolezeckém festivalu v Teplicích n. Metují, ale i jinde. Dále kámen s mantrou, lampion z Nepálu, soubor map Everest, modlitební praporky – lungta.
Cena: 1168,– Kč

Cestovatelský lexikon
Datum vydání: 2006
Autor: Vladimír Procházka, Martin Dejdar
Byl velvyslancem knížectví Hutt River, živil se jako pošťák, učitel, rozvážel cukroví, točil dokument pro brazilskou televizi i TCN na Floridě, byl zvolen králem domorodého kmene na Srí Lance, v přístavech vykládal lodě, pro výrobce lyží sjížděl ty nejstrmější svahy světa, jako kapitán plachetnice sjezdil celý Karibik i Středozemní moře. Člověk, kterému je naše Země malá. Kniha Vám přinese podrobné informace o všech zemích světa.
Cena: 529,– Kč

Cestovní kniha
Datum vydání: 2007
Kniha obsahuje 150+1 vybraných tras na jednodenní výlety autem. Přílohou je sešit více než 150 volných vstupenek a slevových poukázek. V cestovatelských rodinách se vyskytuje i více těchto úžasných knih s ještě úžasnějšíma vstupenkama.
Cena: 418,– Kč

Nejkrásnější cesty, které byste měli podniknout
Datum vydání: 2008
Výlety na známa i neznáma místa naší planety. Kniha popisuje textem i obrazem 30 nejzajímavějších turistických tras na světě, které by každý měl alespoň jednou v životě absolvovat. Kromě známých evropských destinací (Dolomity, Amalfi, norské Lofoty, španělská Andalusie, kláštery v Meteoře apod.) obsáhne kniha i další proslulé trekingové trasy (Kilimandžáro, Inka Trail v Peru, národní park Yellowstone v USA, Darjeeling Tea trek v Indii), pokročilým cestovatelům představuje i méně známá místa, jako jsou Morne Trois Pitons v Dominikánské republice, Dogon Tribes na Mali či Routeburn Track na Novém Zélandu.
Cena: 509,– Kč

Ostrov tisíce vůní
Datum vydání: 2008
Autor: Jiří Jokl
Zatím nejvýpravnější publikace o Korsice z vydavatelství Cykloknihy předkládá před čtenáře na 312 stranách celkem 183 barevných fotografií. Autor je nadmíru povolaný. Poslední roky jezdí na Korsiku několikrát ročně, strávil na ní už 101 dní a najezdil tam na kole téměř osm tisíc kilometrů. V knize doporučuje a popisuje více než 66 tras pro kola. Ke každé trase je speciálně nakreslená mapka. Kniha je zčásti také zajímavým cestopisem, který přímo vybízí k návštěvě tohoto krásného středomořského ostrova zaslíbeného cykloturistice.
Cena: 338,– Kč

Smrt si nevybírá
Datum vydání: 2005
Autor: Švorc Jaroslav
Kultovní záležitost. Dramatické pravdivé příběhy, které se odehrály na svazích Vysokých Tater. Dlouholetý náčelník dobrovolného sboru Tatranské horské služby vzpomíná… Nejnapínavější záchranné akce horské služby, které někdy skončily šťastně, mnohem více však měly tragickou dohru. Při čtení knihy si každý uvědomí, jak málo stačí k tomu, aby se poklidná tůra změnila v pravé peklo. Mrtvým na památku, živým pro výstrahu! Výstižná charakteristika knihy, která ve 40 skutečných příbězích upozorňuje na nebezpečí hor a poukazuje na příčiny většiny nehod.
Cena: 236,– Kč

Toulavá kamera 1 – 6 + Toulavá kamera pro děti
Vytvořili jsme pro vás soubor všech dílů Toulavé kamery za výhodnou cenu. Balení obsahuje všechny doposud vydané díly populární Toulavé kamery: Toulavá kamera 1, Toulavá kamera 2, Toulavá kamera 3, Toulavá kamera 4, Toulavá kamera 5 + dvd, Toulavá kamera 6 a Toulavá kamera pro děti. Publikace vás zavedou na zajímavá místa České republiky ? do podzemních labyrintů, skanzenů, neobyčejných muzeí i k unikátním přírodním výtvorům. Každou reportáž doprovázejí fotografie, mapa a praktické informace. Knihy vznikly díky spolupráci nakladatelství Freytag&berndt a České televize.
Cena: 1396,– Kč

Cestománie I + II + III
Další cenově zvýhodněná sada zajímavých publikací o cestování. Komplet tří knih Cestománie I, Cestománie II a Cestománie III za výhodnou cenu.
Cena: 822,– Kč

Horolezkyně
Datum vydání: 2005
Autor: Rebecca A. Brownová
Z historie světového ženského horolezectví od roku 1808 do šedesátých let 20.st. Více než sportovní výkony zajímají autorku ony výjimečné ženy, jejich povahy, soukromý život, citové a psychické stimuly, jež je navzdory všem překážkám vedly až k vrcholům. Poutavé životní příběhy šesti nejvýznamnějších průkopnic horolezeckého sportu tvoří ojedinělou kroniku vývoje ženského horolezectví od prvních pokusů ve francouzských a švýcarských Alpách (Sestry na Mont Blancu), přes úspěšné konkurování horolezkyň jejich mužským partnerům v Evropě (Zlatý věk) i v Americe (Trempující dámy), až po úspěchy odvážných žen v Himálaji (Horolezkyně ve velehorách).
Cena: 235,– Kč

Lavíny v horstvách Slovenska
Datum vydání: 2006
Autor: Ladislav Milan
Ladislav Milan – horal, Tatranec, lesník, záchranář a publicista popisuje laviny v horách Slovesnka od úplné teorie, až po popis jednotlivých lavinových neštěstí na Slovensku. Kniha začíná kapitolou o vzniku lavin, popisuje vlastnosti lavin, prevenci a ochranu, záchrana a v neposlední řadě přehled významných lavinových jevů a tragédií. Knihu doplňují tématicky volené fotografie.
Cena: 290,– Kč

Horolezecká abeceda
Datum vydání: 2007
Autor: Tomáš Frank, Tomáš Kublák a kol.
Nová učebnice horolezectví, z pera předních současných metodiků popisuje všechny základní lezecké techniky u nás používané. Horolezecká abeceda je po dlouhé době novou souhrnou učebnicí horolezectví od českých autorů. Hlavním přínosem této rozsáhlé publikace je shrnutí technicko-metodických informací o všech horolezeckých a lezeckých disciplínách a nejrozšířenějších interdisciplínách do jediného, vzájemně provázaného celku. Věnuje se nejen klasickému horolezectví a skalnímu lezení, ale např. i technikám vysokohorské turistiky, speleoalpinismu, canyoningu či záchranářské praxi. Je doplněna o řadu kapitol s tématem souvisejících, jako meteorologie, sportovní medicína apod.
Cena: 699,– Kč

Mapy a průvodce z nabídky www.pruvodceNa­kopce.cz

Cykloatlas Česko 1:75 000
Jediný cykloatlas ČR obsahující všechny značené a doporučené cyklotrasy s klasifikací povrchů. Praktická kroužková vazba a přesný rozměr A4, po rozpletení možnost vsazení listů do pořadače. Proti starší verzi – Cykloatlas Česko 1. díl – která už je vyprodaná, chybí v tomto atlasu průvodcovská část. Tuto část budou nahrazovat cykloprůvodci Pálava, Třeboňsko, Praha a Šumava z vydavatelství Shocart, které si rovněž můžete zakoupit v našem obchodě www.pruvodceNa­kopce.cz
Cena: 499,– Kč

Bjelasica a Komovi mapa 1:60 000
Pohoří Bjelasica se nachází v severní částni Černé Hory. Nejvyšší vrchol je Crna Glava (černá hlava), která dosahuje výšky 2.139 m.n.m.. Rozloha pohoří je 630km?. Bjelasica se rozkládá na uzemí 5 z 21 krajů Černé Hory: Andrijevica, Berane, Bijelo Polje, Kolašin a Mojkovac.
Komovi získalo název podle svých dvou dominantních vrchů Kom Kučki a Kom Vasojevički. Sv. hranici masivu tvoří údolí řeky Ljubaštica a sedlo Trešnjevik. Ty oddělují Komovi od sousedního pohoří Bjelasica. Dále hraničí s pohořími Zeletin a Prokletije.
Cena: 199,– Kč

Mapy Rumunska
V našem obchodě si vyberete nejrůznější mapy Rumunských hor a oblastí. Rumunsko je mezi našinci stále oblíbenou lokalitou. Většinu nejprodávanějších máme skladem a jsme schopni Vám je dodat do 24 hodin od objednání.

Malý Kežmarský štít – horolezecký průvodce
Autor: Pavol Jackovič
Nejnovější zpracování tatranského horolezeckého průvodce. Kniha zahrnuje klasiky, sle i moderní těžké výstupy. Celkem 109 cest ve stěnách Malého Kežmarské štítu. Celý průvodce je rozdělen do 4 částí:…
1. popisující samotný Malý Kežmarský štít.
2. přehledný seznam cest
3. fotografie, kde lze nalézt vždy fotku popisovaného útvaru a vedle tatáž fotka s liniemi výstupů.
4. schémata, topo, všech 109 výstupů
Pokud nemůžete odolat stěně Malého Kežmaráku, která patří mezi tatranské velikány, rozhodně tohoto průvodce doporučuju.
Cena: 269,– Kč

Moravské skály – horolezecký průvodce
Autor: Vladimír Skýpala, Vladimír Wolf a ostatní
Dlouho očekávaný souhrnný lezecký průvodce po moravských skalách popisuje terény Pálavy, Moravského krasu, Moravských pískovců a skály v okolí Moravské brány. Od r. 1960 si konečně někdo dal práci a sestavil průvodce po celé Moravě. Jednotlivé oblasti zahrnují všechny ochranáři povolené výstupy do října 2002. Průvodce má moderní černobílou grafiku s dokonalými nákresy jednotlivých masivů a v nich vedoucích výstupových cest. Orientace v něm je velmi snadná, slouží k tomu i praktické piktogramy, které dávají i neznalému představu, co ho kde může potkat a co si má přibalit do báglu. U každé skupiny skal je uvedena stručná slovní charakteristika včetně přístupu a případných specifických „pravidel hry“. Zkrátka dílo, které oceníte skoro každý víkend.
Cena: 230,– Kč

Teplice – Teplické skály – horolezecký průvodce
Autor: Pavel Lisák
První díl zahrnuje všechny obvody v blízkosti turistického okruhu Teplickými skalami, druhý mapuje okrajové části Teplických skal. Vynechána je tradiční kapitola o historii lezení, jelikož toto téma naplňuje kniha B. Sýkory – Pískaři. Některé cesty jsou uvedeny bez autorů. Z velké většiny jde o cesty, které byly vylezeny v rozporu s pravidly pískovcového lezení, které jsou v knize obsaženy. O odebrání autorství rozhodla místní Vrcholová komise. Klasifikaci svědomitě upravili Pavel Hrubý a Jiří Koutský.
Cena: 220,– Kč

Nejkrásnější vodopády České republiky
Autor: Martin Janoška
Publikace přináší ucelenou a dosud nikde nepublikovanou kolekci více než 100 lokalit s výskytem vodopádů z celého území ČR od Krušných hor po Beskydy. Originální téma, které u nás dosud nikdo komplexně nezpracoval, má v mnoha případech objevitelský charakter. Barevnou fotodokumentaci, která má blízko k umělecké tvorbě, doplňuje populárně laděná geomorfologická a geologická charakteristika jednotlivých lokalit a stručný popis přístupové cesty.
Cena: 391,– Kč

Rájem rozhlednovým na kole, pěšky, lanovkou i tramvají
Autor: Jiří Štekl
Originální kniha, která se od ostatních rozhlednových průvodců odlišuje tím, že veškeré stavby v ní uváděné jsou kreslené. Autor navštívil všechny dostupné rozhledny v České republice na kole a zachytil je mnohdy lépe, než to umožňuje fotografie. Ke každému z 243 objektů je připojena mapka s popisem trasy, kudy a jak se k rozhledně dostat na kole, pěšky i jinak. Nechybí ani piktogramy zpodrobňující informace. Doposud žádná publikace nesoustředila takový počet rozhlednových objektů jako tato.
Cena: 289,– Kč

Více knih map a průvodců na vánoce najdete na www.pruvodceNa­kopce.cz

Outdoorové vybavení

Čelovka Petzl Tikka Plus
Již několik let velmi oblíbený model francouzské firmy Petzl. Jedná se čtyřdiodovou lehkou svítilnu, jejíž pouzdro je i částečně vodotěsné. Standardní prodloužená záruka 3 roky svědčí o jejich kvalitách.
Cena: 870,– Kč

Lyžařské brýle Julbo Around Excel
Nová generace freeride lyžařských brýlí Julbo vhodná do každého terénu. Nový design Around Excel s vylepšeným dvojitým polstrováním a anatomickým rámečkem. Dvojité sklo se zrcadlovým efektem vás ochrání i před pruudkým sluncem.
Cena: 1479,– Kč

Ledovcové brýle Julbo Explorer
Brýle kategorie 4 s designem navrženým speciálně do vysokých nadmořských výšek. Vyvíjeno ve spolupráci s horskými vůdci z francouzského Chamonix. Více barev, více druhů skel. Prostě špička v oboru.
Cena: 1896,– Kč

Rodinný stan Jurek Klan
Dvouplášťový tříprutý tunelový rodinný stan pro 4 osoby s jednou ložnicí, určený ke kempování a pobyt v přírodě až do středně náročných podmínek. Stan se staví celý najednou! Jelikož tento stan osobně vlastním, mohu ho jen doporučit na vaše rodinné výlety.
Cena: 4785,– Kč

Expediční stan Jurek Kombat
Dvouplášťový samonosný semigeodetický stan s apsidou a předsíní pro 2 až 3 osoby. Díky trojímu křížení prutů vhodný do velmi extrémních podmínek. Vnitřní stan je pevně spojen s podlahou. Ideální volba pro vaše horská dobrodružství.
Cena: 7765,– Kč

Jistítko Petzl Reverso 3
Jistěte prvolezce, jednoho či dva druholezce, nebo slaňte: to je univerzálnost REVERSA při hmotnosti pouhých 72 g. Populární jistítko je mezi lezci velmi oblíbené.
Cena: 622,– Kč

Sněžnice TSL Flower Freeze 302 pro děti
Nové „veselé“ sněžnice určené zejména pro děti. Přední plastový hrot usnadní průstup zmrzlým terénem. Jednoduchá, ale přitom velmi účelná konstrukce vázání, společně s designem, určitě vaše děti potěší.
Cena: 1653,– Kč

Sněžnice TSL Escape 325 Grip do extrému
Sněžnice určené pro extrémní vysokohorskou turistiku. Podélný drapák „Grip“ a mačky usnadňují pohyb na zmrzlém povrchu. Vázání ESPACE s rychlozapina­telným systémem velmi usnadňuje zapínání a pevně fixuje nohu.
Cena: 4990,– Kč

Sněžnice Baston Soft na pohodovou turistiku
Rám duralové konstrukce zaručuje dobrou stabilitu a odolnost sněžnic i v těžším terénu. Rychloupínací vázání dobře fixuje nohu a zajišťuje pevné držení boty. Boření do sněhu zabraňuje odolnější nylonová výplň.
Cena: 1590,– Kč

Goretexové návleky Salewa
Návleky se štíhlým střihem a nastavitelnou páskou uprostřed za účelem přesného přizpůsobení noze a botě. Návleky jsou rozepínatelné po celé délce. Zipové otevírání je zakryto légou, horní šňůrové táhlo je možno obsluhovat jednou rukou.
Cena: 1190,– Kč

Více naleznete v internetovém obchodě www.quill-outdoor.cz

24.9.2008 06:42 | Ostatni | autor: Petr Brinček


PŘEČTĚTE SI TAKY ...


Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny

Casino
Our site reviews the best 30 new online casinos, you can win wonderful with microgaming casino bonuses here. View our most noted casino download and learn more. Read our casino forum and learn everything about internet gambling online, try to play daisy bingo game. Visit our casino and try your luck!


Hledání v archivu:

Blog menu:


Poslední komentáře:

Poslední odkazy: